Ana içeriğe atla

Haberler

Müdürümüz Tarafından Sakura Bilim Değişim Programı Kapsamında Tohoku Üniversitesinde Makale Sunumu

Japonya Uluslararası Bilim ve Teknoloji Ajansı (JST) tarafından yürütülen Sakura Bilim Değişim Programı kapsamında Tohoku Üniversitesinde misafir öğretim üyesi olarak bulunan Müdürümüz Doç. Dr. Barış Alpaslan, 16 Eylül 2022 tarihinde "Türkiye'de Kadın-Erkek Eşitsizliği, Sosyal Sermaye ve Ekonomik Büyüme" adlı makalesini sunmuştur.

Müdürümüz Tarafından Sakura Bilim Değişim Programı Kapsamında Tohoku Üniversitesinde Ders

Japonya Uluslararası Bilim ve Teknoloji Ajansı (JST) tarafından yürütülen Sakura Bilim Değişim Programı kapsamında Tohoku Üniversitesinde misafir öğretim üyesi olarak bulunan Müdürümüz Doç. Dr. Barış Alpaslan, 13 Eylül 2022 tarihinde "Akademik bir makale nasıl yazılır ve iyileştirilir?" konulu bir ders vermiştir.

Müdürümüzün İspanya’da Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri Üzerine Gerçekleştirilen Erasmus+ Gençlik Degişimleri Projesine Türkiye'den Grup Lideri Olarak Katılması

Müdürümüz, Doç. Dr. Barış Alpaslan, İspanya'nın Burgos eyaletine bağı Belorado şehrinde 25 Mayıs-1 Haziran 2022 tarihleri arasında Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri üzerine gerçekleştirilen 8 ülkenin katılım gösterdiği Erasmus+ Gençlik Degişimleri projesine Türkiye'den Grup Lideri olarak katılmıştır.

Müdürümüz Tarafından MBB ve ICMPD İşbirliğinde Düzenlenen “Göç ve Kalkınma Eğitim Programı" Kapsamında Seminer

Müdürümüz Doç. Dr. Barış Alpaslan, Marmara Belediyeler Birliği (MBB) ve Uluslararası Göç Politikaları Geliştirme Merkezi (ICMPD) Batı Balkanlar ve Türkiye Ofisi'nin işbirliği ile çevrim içi düzenlenen “Göç ve Kalkınma Eğitim Programı” kapsamında, 23 Mayıs 2022 tarihinde, “Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları Bağlamında Uluslararası Göç ve Kalkınma İlişkisi” üzerine seminer vermiştir.

ASBU CID - YTB Motivasyon ve Kariyer Geliştirme Kampı

Merkezimiz ile Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı’nın (YTB) işbirliğinde organize edilen Motivasyon ve Kariyer Geliştirme Kampı, Müdürümüz Doç. Dr. Barış Alpaslan’ın yürütücülüğünde 19 Mayıs tarihinde başlamıştır. 19-22 Mayıs 2022 tarihleri arasında Ankara’nın Kızılcahamam ilçesinde gerçekleştirilecek olan kamp Türkiye Bursları ile üniversite öğrenimi gören yabancı öğrencilere yönelik olacaktır.

Müdürümüzün IC Vakfı Yöneticileri ile Ortak Projeler Üzerine Toplantısı

Merkez Müdürümüz Doç. Dr. Barış Alpaslan ve Araştırma Görevlimiz Fatih Furkan Akosman, 5 Nisan 2022 tarihinde, İbrahim Çeçen (IC) Vakfı Yöneticileri (Yönetim Kurulu Başkanı Günseli Çeçen, Vakıf Müdürü Dr. Meral Dinçer ve Projeler Koordinatörü Ayça Köktürk) ve Ağrı Valisi Osman Varol'un eşi Funda Varol ile ortak projeler üzerine verimli bir toplantı gerçekleştirmiştir.

The Economic Research Forum (ERF) Tarafından 28. Yıllık Konferans Bünyesinde Çevrimiçi Düzenlenen Araştırmacılar Toplantısı'na Katılım

Müdürümüz Doç. Dr. Barış Alpaslan 30 Mart 2022 tarihinde The Economic Research Forum (ERF) tarafından "28th Annual Conference: Revisiting Macroeconomic Management in Times of Crisis and Beyond" adlı konferans bünyesinde çevrimiçi düzenlenen Araştırmacılar Toplantısı'na katılım göstermiştir. 

Müdürümüzün Prof. Dr. Şebnem Köşer Akçapar ve Öğr. Gör. Dr. Ayşenur Aydınbakar ile Ortak Kitap Bölümü

Müdürümüz Doç. Dr. Barış Alpaslan'ın üniversitemiz akademisyenleri Prof. Dr. Şebnem Köşer Akçapar ve Öğr. Gör. Dr. Ayşenur Aydınbakar ile birlikte yazmış olduğu "The Effect of a First-Born Child’s Gender on Domestic Violence against Women: Evidence from Turkey" başlıklı kitap bölümü Palgrave Macmillan yayınları tarafından "The Palgrave Handbook of Global Social Problems" adlı kitabın içerisinde yayınlanmıştır.

Müdürümüzün Kalkınma Ajansları Genel Müdür Yardımcısı Sayın Mustafa Işık'a Ziyareti

Müdürümüz Doç. Dr. Barış Alpaslan, 17 Mart 2022 tarihinde, Türkiye Cumhuriyeti Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdür Yardımcısı Sayın Mustafa Işık ile önümüzdeki dönemde yapılması muhtemel kurumsal işbirlikleri üzerine verimli bir toplantı gerçekleştirmiştir.

“Uluslararası Balkanlar Konferansı: İyi Yönetişim ve Sürdürülebilir Kalkınma” adlı konferansın hazırlıkları kapsamında toplantı

Merkez Müdürümüz Doç. Dr. Barış Alpaslan 15 Şubat 2022 tarihinde “Uluslararası Balkanlar Konferansı: İyi Yönetişim ve Sürdürülebilir Kalkınma” adlı konferansın hazırlıkları kapsamında organizasyon komitesi ile bir toplantı gerçekleştirmiştir.

 

Merkezimiz Danışma Kurulu Üyesi Kızılay Araştırma Koordinatörü Dr. Selman Salim KESGİN'in Merkez Müdürümüze ziyareti

Merkezimiz Danışma Kurulu Üyesi Kızılay Araştırma Koordinatörü Dr. Selman Salim KESGİN, Merkez Müdürümüz Doç. Dr. Barış ALPASLAN'ı ziyaret ederek önümüzdeki dönemde yapılması muhtemel kurumsal işbirlikleri üzerine verimli bir toplantı gerçekleştirmiştir.

 

Müdürümüzün Merkezimiz Danışma Kurulu Üyesi YTB Kültürel ve Sosyal İşler Daire Başkanı Sayın Murat Kazancı'ya ziyareti

Müdürümüz Doç. Dr. Barış Alpaslan Merkezimiz Danışma Kurulu Üyesi YTB Kültürel ve Sosyal İşler Daire Başkanı Sayın Murat Kazancı ile önümüzdeki dönemde yapılması muhtemel kurumsal işbirlikleri üzerine verimli bir toplantı gerçekleştirmiştir.

 

Müdürümüzün Merkezimiz Danışma Kurulu Üyesi AFAD Başkan Yardımcısı Sayın İsmail Palakoğlu'na ziyareti

Müdürümüz Doç. Dr. Barış Alpaslan Merkezimiz Danışma Kurulu Üyesi AFAD Başkan Yardımcısı Sayın İsmail Palakoğlu ile önümüzdeki dönemde yapılması muhtemel kurumsal işbirlikleri üzerine verimli bir toplantı gerçekleştirmiştir.

Merkez Müdürümüze IC Vakfı'ndan Teşekkür

Üniversitemiz Siyasal Bilgiler Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Barış Alpaslan’a, 2020-2021 Akademik Yılında İbrahim Çeçen Vakfı bursiyerlerine vermiş olduğu “Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri” adlı seminer nedeniyle IC Vakfı Proje Koordinatörü Ayça Köktürk tarafından teşekkür belgesi takdim edildi. 

Görüşmede aynı zamanda Üniversitemiz Uluslararası Kalkınma Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi (ASBU CID) ile IC Vakfı arasında geliştirilebilecek iş birliği projeleri ve faaliyetler üzerine görüşüldü. 

Merkez Müdürümüzün Afrika Kalkınma Bankası Ülke Ekonomisi Direktörü Dr. Emmanuel Pinto Moreira ile ortak çalışması

Merkez Müdürümüz Doç. Dr. Barış Alpaslan'ın Afrika Kalkınma Bankası Ülke Ekonomisi Direktörü Dr. Emmanuel Pinto Moreira ile birlikte yazmış olduğu "DGE Model for Assessing Macro-Fiscal Vulnerabilities in Algeria" başlıklı çalışması Australian National University bünyesinde faaliyet gösteren Centre for Applied Macroeconomic Analysis (CAMA)'da "working paper" olarak yayınlanmıştır. 

Hizmetlerimizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanıyoruz.

asbu.edu.tr' yi kullanarak çerezlere izin vermiş olursunuz.